Sosyal Medya Sayfalarımız

Dondurma Külahında Çakma Dondurma Tarifi

çakma dondurma 8 Kişilik
Hazırlık Süresi: 15 Dk
Pişirme Süresi: 0 Dk

Herkese merhabalar… Dondurma külahında çakma dondurma çocukların doğum günleri için tercih edebileceğiniz onların hoşuna gidebilecek kolay ve gösterişli bir tarif… Hep büyüklere yönelik tarifler olacak değil ya doğum günlerinde çocukları da düşünmek lazım. Yazının sonunda doğum günü için orijinal fikirler var iyi seyirler.


Dondurma Külahında Çakma Dondurma Tarifi İçin Malzemeler


 • 8-9 dondurma külahı (kişi sayısına göre ayarlayın)
 • 2 poşet sade kremşanti
 • 1,5 su bardağı soğuk süt

Üzerine serpiştirmek için:

 • Şekerlemeler

Dondurma Külahında Çakma Dondurma Tarifi Yapılışı


 • Benim aldığım dondurma külahlarının ucu sivriydi. Düz durması için aldığım straforu ciltle kapladım ve dondurma külahlarını strafora sapladım. Sizler alırken altı düz olan külahlardan da alabilirsiniz.
 • Kremşantimizi soğuk sütle çırpalım.
 • Kremşanti ucunuz ve sıkma torbanız varsa onunla yoksa buzdolabı poşetine koyduğumuz kremşantiyi külahların içerisine dolduralım.
 • Üzerine varsa şekerlemelerden serpiştirelim.
 • Servis edinceye kadar buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Çakma dondurmalarımız hazır kışın daha masumu olabilir mi.

Beni FACEBOOK, TWİTTER, ve İNSTAGRAM‘ dan takip edebilirsiniz…

ÇOCUK DOĞUM GÜNÜ PARTİLERİ İÇİN FİKİRLER:

 •  Çocuğunuzun birinci doğum gününde slayt gösterisi hazırlayın: Genelde çocukların ilk doğum günleri anne-baba için ayrı bir önem taşıyor. Hamileliğinizi ve doğduktan sonraki ilk yılını anlatan bir slayt gösterisi. Ben münirimin doğum gününde bu fikri uyguladım. Çok beğenildi bir arkadaştan da projeksiyon aleti buldum ve duvara yansıttım herkes bayıldı.

Nasıl yaptım? Hamileliğimden başlayarak Münir'in bir yaşına kadar olan fotoğraflarını derledim. Hepsini kronolojik sıraya göre dizdim ve sonra uygun şarkılar eşliğinde bir slayt gösterisi hazırladım (kayahandan ninni şarkısı). Partide gösterdiğimiz zaman bittiğinde istisnasız hemen herkes gözyaşlarını siliyordu. Gerçekten çok etkileyici olmuştu. Hem o gün için çok güzel bir sürpriz oldu, hem de Münir'in ileride geriye dönüp “Hayatımda kimler varmış?” diye hatırlayabileceği hoş bir anı oldu.

 •  Çocuğunuz “doğum günü partisi” kavramını anlamaya başladıktan sonra düzenleyeceğiniz partilerde arkadaşlarına “Geldiğiniz için teşekkür ederiz” amaçlı kitap hediye edin. Minik hediye çantaları hazırlayıp partiye katılan çocuklara giderken hediye etmek adettendir. Her ne kadar amacı o olmasa da, doğum günü çocuğuna “Doğum günleri sadece hediye almaktan ibaret değildir, sevdiklerinle güzel bir gün geçirmektir” mesajı vermek adına anlamlı bir gelenek bence. Ancak bu minik hediye paketlerinin içinden genellikle şeker, sakız, balon üfleyici gibi minik şeyler çıkıyor. Biz bu seferki doğum gününde okulda şekerleme poşeti, evdeki doğum gününde de balon üfleyici hediye ettik… Tavsiye ederim… Hediye almak ve vermek sünnettir…
Paylaş   
Yorumunuz


Dondurma Külahında Çakma Dondurma Tarifi için yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Anasayfa | İletişim
Copyright © 2018-2022 OrkideninMutfagi.com